Рижик Світлана Олександрівна

РИЖИК СВІТЛАНА ОЛЕКСАНДРІВНА старший викладач кафедри.

email: sv1780@ukr.net

ОСВІТА

Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого, м. Харків (судово-прокурорський факультет, 2007 рік).

Hochschule Wismar  – University of Applied Sciences:  Technology Business and Design (Legal Methodology and teaching methods in Germany for University Lecturers, 2018 рік).

Національний університет «Острозька академія» (аспірат кафедри правосуддя та кримінально правових дисциплін, 2021 рік).

Стаж науково-педагогічної роботи у вищих навчальних закладах – з січня 2019 р.

Володіння мовами: українською та російською вільно, англійською – Upper Intermediate

Сфера наукових інтересів. Дисертаційне дослідження за спеціальністю 081 Право на тему: «Проблеми кримінально-правової охорони атмосферного повітря і водних об’єктів (вод) у регіонах промислового використання надр України», науковий керівник – доктор юридичних наук, Заслужений юрист України, суддя Конституційного Суду України (у відставці) Колос М.І.

Досліджує шляхи становлення та розвитку євразійської системи правосуддя (Республіка Казахстан, Туреччина)

Інша професійна діяльність: В органах прокуратури Дніпропетровської області  з  2005 року. Класний чин –  молодший радник юстиції.

Підвищення кваліфікації. У 2015 та 2018 роках пройшла навчання з підвищення кваліфікації в Національній академії прокуратури України.   

Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю – № 5210 від 03.09.2021

Заохочення: Подяка Генерального прокурора України(2013 рік), подяка Дніпропетровського міського голови (2012 рік), подяка голови Жовтневої районної у місті Дніпропетровську ради (2010 рік).

Міжнародне стажування.  У 2018 році пройшла міжнародне стажування в університеті Hochschule Wismar, University of Applied Sciences: Technology, Business and Design (Німеччина). Під час стажування прослухала курс лекцій з питань теорії права, публічного, кримінального, цивільного та міжнародного приватного права, а також методології викладання юридичних дисциплін. Здійснено робочі візити до правоохоронних органів, а також до суду першої інстанції Мекленбург землі Передня Померанія (м. Вісмар, Німеччина). За результатами проходження наукового стажування отримала Міжнародний Сертифікат. У березні 2019 року прийняла участь в Інституційній навчальній програмі «Парламенти світу», яка проходила в Стразбурзі (Франція), Празі (Чехія) та Відні (Австрія). Прослухала курс лекцій з відвідуванням таких міжнародних установ, як Європарламент, парламенти Чехії, Австрії, Рада Європи, ООН та прийняла участь у робочому візиті до Європейського суду з прав людини, про що зазначено у Сертифікаті. У жовтні 2020 року здійснилаІнституційний навчальний візит до Республіки Туреччина, дослідила шляхи становлення та розвитку євразійської системи правосуддя, що підтверджується відповідним Сертифікатом. У квітні 2021 року здійснила Інституційний навчальний візит до Грузії, прийняла участь у робочих зустрічах до Департаменту поліції, Верховного Суду Грузії та посольства України в Грузії.

Сертифікат Туреччина

Конференції: жовтень 2018 року – участь у роботі Міжнародного круглого столу на тему: «Англійське право та правова система Республіки Казахстан» Каспійського університету Республіки Казахстан (м. Алмати); вересень 2019 рокуучасть у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Вдосконалення цивільного законодавства Республіки Казахстан в умовах імплементації положень європейського договірного права» Каспійського університету Республіки Казахстан (м. Алмати); вересень 2019 року участь у роботі III Харківського міжнародного юридичного форуму (м. Харків); жовтень 2019 року – участь у роботі XVII Всеукраїнської правничої школи з судочинства «Кримінальний процес: обвинувальний чи виправдувальний?» (м. Київ).

Сертифікат Грузія 2021

Сертифікат Туреччина 2020

Сертифікат Я. Мудрого 2019

Сертифікат ЄСПЛ 2019

Сертифікат Казахстан 2018

Сертифікат ОБСЄ 2016